II. TURNUS

Cesta kolem Světa!

 

21.7. - 1.8.2021
12 dní
Cena: 5.190,-
Hlavní vedoucí: Markéta Havlová

Jsi připraven za 12 dní procestovat celý svět? Pokud ano, čeká tě plno her, dobrodružství, soutěží a zážitků. Společně s dalšími cestovateli prohledáš diamantové doly v Indii, projdeš pralesy plnými nástrah v Amazonii, navštívíš Casino v Las Vegas, užiješ si karneval v Brazílii, zasoutěžíš si na olympiádě v Tokiu, postavíš se mumii v Egyptě a mnoho dalšího. Připraven? Tak nastartuj cestovatelský superstroj a jedem!

Praktické informace

Ubytování

Ve čtyřlůžkových chatkách (prioritně) a v pokojích v hlavní budově. Každý táborník má pro svůj pobyt čistě povlečené lůžkoviny (prostěradlo, polštář a přikrývku). V případě alergie (uveďte v přihlášce) také nepéřovou variantu. Při ubytování respektujeme požadavky rodičů i dětí na bydlení s kamarády. Děti mají k dispozici čisté sprchy, umývárnu a sociální zařízení, na jehož čistotu nepřetržitě dbá pomocný personál. Součástí správní budovy je herna, ošetřovna, izolace s vlastním WC, pokoj zdravotníka. Děti jsou pod dohledem oddílových vedoucích, kteří rovněž bydlí v chatce nebo na pokojích tak, aby vždy měli k dětem co nejblíže v každou denní i noční hodinu.

 

Stravování

Plná penze se svačinami a druhou večeří, ovocem, zeleninou. Vše v čerstvé podobě poctivé domácí kuchyně připravované profesionálními kuchaři. Snídaně se skládá z cereálií, mléčných výrobků, pomazánek, teplého nápoje, pečiva, ovoce, oříšků a dalších dobrot, které se v pravidelném cyklu obměňují a doplňují. Vše v bohatém a výživném složení tak, aby si vybral každý a nabral potřebnou energii pro dopolední táborový program.

Pestré obědy patří k oblíbeným částem dne zejména díky vlastní výrobě čerstvých salátů, chutných ovocných kompotů, domácích knedlíků, dezertů, omáček a dalších dobrot. Vše připravováno šéfkuchařem Zdeňkem Kokešem a týmem pomocných kuchařů.

Pro děti je celodenně k dispozici dostatek čerstvého ovoce, slazený a neslazený ovocný čaj a pramenitá voda pro plnohodnotný pitný režim.

 

Doprava

Individuální

Nástup přímo v areálu Letního Dětského Tábora RADOST v den zahájení turnusu od 13:15 do 14:00. Vyzvednutí a odjezd dětí od 9:45 do 10:30 v den ukončení turnusu. Prosíme dodržet stanovený čas, probíhá úklid po předchozím turnusu a příprava ubytovacích prostor pro děti aktuálního turnusu.

Organizovaná/Centrální

Odjezd je v den nástupu v 12:15 z vlakového nádraží Ostrava-Svinov u jižní strany podchodů prosklené budovy – parkoviště dálkových a zájezdových autobusů. Děti přebírá pracovník Letního Tábora RADOST.

Zavazadla hromadně přepravuje svozový vůz a děti dále pokračují vlakem s pracovníkem tábora až do svého cíle.

V den skončení turnusu v 11:30 děti přijíždějí vlakem zpět – jižní strana podchodů prosklené budovy nádraží železniční stanice Ostrava- Svinov.

Pracovník Letního Dětského tábora RADOST děti předává rodičům.

Mimořádné požadavky na dřívější příjezd/odjezd dětí řešíme s každým rodičem individuálně a to kdykoliv na tel. čísle +420 739 142 133

Medikace, alergie, zvláštní dietu apod., prosím, uveďte v přihlášce.

O zdraví a bezpečnost dětí dbá nepřetržitý zdravotnický dozor.

 

Seznam, co si zabalit s sebou

Cena táborového pobytu zahrnuje:

  • ubytování ve 4 lůžkových chatkách nebo pokojích
  • 5x denně stravu /snídaně, oběd, svačina, večeře, popřípadě 2. večeře
  • celodenní pitný režim
  • služby zdravotníka
  • kompletní zajištění bohatého programu a zkušený personál
  • pomůcky k sportovním a tvůrčím hrám, odměny, výhry
  • dopravu, autobusový výlet, projížďky na koních, vstupné do památek, lanového centra, aquaparku, ad.
  • ubytovací poplatek

Pojeď s námi do RADOSTI, užiješ si do sytosti 😉

Program

Táborníci jsou rozděleni do několika oddílů/družstev pod dohledem oddílových vedoucích. Tato družstva mezi sebou zápolí v dílčích disciplínách a jejich úkolem je zvítězit (nasbírat co největší počet bodů) v celotáborové hře, která má na konci turnusu rozuzlení.

Tématická celotáborová hra, která je pro každý turnus specifická, se skládá ze znalostních, dovednostních, sportovních a soutěžních disciplín, které mají za cíl vzdělat, pobavit, rozvinout, zdokonalit a zbystřit mysl, ducha i tělo táborníka, je doplněna o řadu dílčích aktivit.

Sportovní zápolení, spolupráce, radost z výhry, ale i poučení z malé prohry, týmová práce, úcta k soupeři a radost ze hry a fair play jsou tím důležitým, co táborníci prožijí. Těšit se mohou na:

Střílení ze vzduchovky, koupání v bazénu, míčové, dovednostní, sportovní a obratnostní hry, táborák, maškarní bál, karneval, diskotéku, filmový večírek dle motivu daného turnusu, výlety do blízkého i vzdáleného okolí, noční hry a stezku odvahu, opékání špekáčků, projížďky na koních, soutěž talentů, návštěvu hasičů nebo policejní složky s ukázkou zásahu, pěnovou válku, skákání v maxi trampolíně, návštěvu bobového centra, aquaparku, vodního světa, zámku, muzea a ekofarmy.

Veškeré vstupy, programové aktivity a doprava na místo daného výletu jsou započítány v ceně poukazu.